be- być i tworzyć to moja własna przestrzeń twórcza. Pod taką nazwą działam o_mnie_foty2od 2011r. Na początku zaczynałam od szycia dla siebie. Pierwszą rzeczą, którą uszyłam była prosta lniana torba, która towarzyszy mi aż do dziś. Z czasem, kiedy szyłam coraz to nowe rzeczy, postanowiłam pójść krok dalej i dzielić się z innymi tym co robię.

Moją najważniejszą inspiracją była Laura Ashley. Jej nietypowe połączenia kolorów i wzorów stały się dla mnie punktem wyjścia w dobieraniu materiałów. Stąd właśnie pomysł na łączenie tego, co pozornie do siebie nie pasuje. To co urzeka mnie od zawsze w stylistyce Laury Ashley to także piękne kwiatowe wzory, a szczególnie angielskie róże, które tak często pojawią się na moich poduszkach.

Kolejnym etapem moich twórczych zmagań i fascynacji były liczne wyjazdy do Francji, dzięki którym wzbogaciła się nie tylko moja kolekcja tkanin, ale także moje spojrzenie na proces tworzenia. To właśnie tam odkryłam piękno prostych form i naturalnych materiałów.

Wreszcie to, co jest tak charakterystyczne dla moich prac to inspiracje czerpane z angielskiej stylistyki. Poza pastelowymi kolorami, na pierwszym planie są u mnie bardzo często groszkowe wzory.

Z tego wszystkiego właśnie zrodziła się marka be-być i tworzyć, której cechy szczególne to ciekawe niestandardowe połączenia wzorów i kolorów; grochy, kratki, paski i kwiatki; produkty, które są tworzone własnoręcznie i w pojedynczych egzemplarzach; dbałość o detale i wykończenie.

Zapraszam do mojego świata …